Svilena Jastučnica – Gdje Kupiti i Koji su Njeni Benefiti?

Svilena jastučnica je na vašoj listi za kupovinu? Na pravoj ste adresi. Jastučnica rađena od ovog materijala jedna je od najblažih za vaše lice, kosu, a i zaslužna je za savršen odmor i dobar san. Ne samo da izgleda luksuznije u vašoj spavaćoj sobi, ona pruža luksuzan tretman za vašu kosu. Bilo da želite sačuvati vašu frizuru tijekom spavanja ili volite ugodan mekani dodir svile, ova jastučnica je za vas.

Svilena Jastučnica – Gdje Kupiti u BiH?

S obzirom da ste ovdje kako biste znali gdje se može kupiti svilena jastučnica, odmah donosimo link za kupovinu ovdje.

svilena jastučnica

Pulvinaris Svilena Jastučnica – Kupi ovdje

Mnoge će razveseliti i činjenica da ju možete naručiti u 3 boje: Champagne, Pink i Bijela. Bijela će biti savršena za sve koji vole klasiku i premium osjećaj kakav odaje jedinstvena hotelska soba. Pink će se odlično uklopiti u romantične interijere i spavaće sobe sa mnoštvo pastelnih boja. Champagne boja idealna je za sve koji žele unijeti dašak boje u uređenje bez previše upečatljivih boja.

Pulvinaris svilene jastučnice rađene su od 100% mulberry svile razreda 6A s OEKO TEX certifikatomgustoće 20 mommakoje pružaju najviši standard njege udobnosti.

No, korisno je znati i kako održavati ovakvu jastučnicu. Zato, uz savjete o održavanju, otkrivamo i koje su sve prednosti koje ima svilena jastučnica.

Svilena Jastučnica – Prednosti

Svilene jastučnice su izvrsne za vašu kosu iz nekoliko razloga. Za početak, stručnjaci ih preporučuju kao bolji izbor u usporedbi s tradicionalnim lanenim ili pamučnim jastučnicama. Svilena jastučnica se ponajprije ističe zahvaljujući glatkoj površini s obzirom da su rađene od dugačkih i kontinuiranih niti. S druge strane, lanene i pamučne tkanine sadrže kratke niti koje stvaraju teksturu na površini.

Svilena jastučnica je korisna za sve tipove kose, posebno za kovrčavu, farbanu, suhu ili oštećenu kosu. Uz pomoć ovakve jastučnice, vaša kosa će ostati zdrava, hidratizirana i manje sklona oštećenjima.

Koje još prednosti krije svilena jastučnica i zašto je bolja za vašu kosu i kožu od ostalih materijala jastučnica, otkrijte u nastavku.

1 – Održava kosu zdravom i hidratiziranom

Svilena tkanina nije porozna poput pamuka ili lana, što znači da pomaže vašoj kosi zadržati vlagu tijekom noći. Dok druge tkanine upijaju prirodna ulja vaše kose, svila čuva tu vlagu. To rezultira hidratiziranom kosom koja je manje sklona lomljenju i izgleda sjajnije.

2 – Sprječava kovrčanje

Glatka površina svilene jastučnice smanjuje trenje dok spavate. Bez obzira na to koliko se prevrćete tijekom noći, kosa će ostati manje zamršena i kovrčava. Također će spriječiti da se pokvari vaša frizura tijekom noći. čuvajući vašu frizuru.

svilena jastučnica

3 – Smanjuje fine linije i bore

Zahvaljujući svojoj glatkoj površini, svilena jastučnica smanjuje trenje tijekom spavanja, što rezultira manjim stresom na koži lica. Studije su pokazale da dugotrajna upotreba svilene jastučnice može vidljivo smanjiti dubinu bora, poboljšavajući opći izgled kože. Također pomaže u smanjenju bora uzrokovanih spavanjem.

4 – Djeluje umirujuće na kožu

Svilena jastučnica je poznata po svojoj vrhunskoj glatkoći, a istraživanja su pokazala da ovaj umirujući materijal posebno koristi osobama s osjetljivom ili nadraženom kožom. Također može pomoći osobama koje se bore s aknama ili drugim upalnim stanjima kože.

5 – Ima sposobnost temperaturne regulacije

Svilena tkanina prirodno regulira temperaturu tijela, čineći je ugodnom tijekom cijele godine. Zimi, svilena jastučnica će brzo zadržati toplinu i osigurati vam ugodno spavanje, dok će tijekom ljeta ostati svježa, pružajući vam osvježavajući san.

svilena jastučnica

6 – Hidratizira kožu

Za razliku od poroznih materijala poput pamuka i lana, svila ne apsorbira vlagu iz vaše kože tijekom noći, čime ju održava hidratiziranom, mekom i glatkom. Stoga je svilena jastučnica idealna za suhu do normalnu kožu, posebno korisna u suhim zimskim mjesecima. Naravno, redovita njega kože i hidratacija lica također su ključni za postizanje besprijekorne kože.

7 – Dugotrajna je investicija

Ukoliko ju pravilno održavate, vaša svilena jastučnica može trajati dugi niz godina. To ju čini idealnom za održavanje zdravlja kose, ali i kraljevski tretman prema vašoj koži.

8 – Pruža estetski dojam

Svaka spavaća soba dobiva značajno na eleganciji i sofisticiranosti zahvaljujući svilenoj jastučnici. S obzirom da možete birati između više boja lako će se uklopiti u uređenje i dati sobi posebnu estetiku radi koje ćete dodatno jedva čekati odmarati svake večeri.

Svilena Jastučnica – Kako Održavati?

S obzirom na delikatnost jastučnice, potrebno je obratiti malo više pozornost na način na koji ju perete i spremate. U nastavku donosimo nekoliko koraka koji će pomoći.

1 – Birajte ručno pranje ili nježni program perilice

Najbolja opcija za svilene jastučnice je ručno pranje. No, svjesni smo da u užurbanoj svakodnevici može biti izazov uvijek pribjeći ručnom pranju. U tom slučaju kada se svilena jastučnica pere u perilici za rublje, birajte nježniji program na nižoj temperaturi. Također, tijekom pranja nemojte koristiti intenzivne deterdžente sa snažnim kemikalijama u svom sastavu.

2 – Preskočite korištenje omekšivača i izbjeljivača

Razlog je vrlo jednostavan. Kada koristite izbjeljivač na tkanini kao što je svila, to ju može oštetiti. S druge strane, kad koristite omekšivač, svilena jastučnica može imati tragove što će uništiti posebnu estetiku ovakvih jastučnica.

3 – Sušite ju na zraku

Idealno je da svoju svilenu jastučnicu sušite na zraku, postavljeno što ravnije kako bi se osušila ravnomjerno, bez gužvanja. Također, obratite pažnju da svilena jastučnica nije na direktnom suncu tijekom sušenja.

4 – Čuvajte ju uredno posloženu na suhom mjestu

Kako bi svilena jastučnica nakon pranja zadržala svježinu i prozračnost, ali i prepoznatljivu glatku površinu, složite ju i pohranite na suhom i prozračnom mjestu.

Svila, pamuk i saten: glavne razlike

Svila se razlikuje od pamuka i satena po vrsti vlakna i načinu tkanja.

Svilena tkanina je prirodna i nježna, dok pamuk i saten imaju svoje karakteristike. Koje su to otkrijte u nastavku.

  • Pamuk: Najčešći materijal za posteljinu. Pamuk je udoban, izdržljiv i jednostavan za održavanje, ali je grublji od svile. Upija mnogo vlage, što znači da može povlačiti prirodna ulja i kreme iz kože i kose, ostavljajući ih sušima. Pamuk ostavlja više trenja na kosi, što može rezultirati većim lomljenjem i kovrčanjem.

  • Saten: Saten je vrsta tkanja koja stvara sjajnu, glatku površinu. Sama riječ “saten” ne označava materijal – može označavati pamuk ili različite sintetičke materijale poput poliestera. Najčešće su satenske jastučnice od poliestera, što ih čini mekanima, ali i manje prozračnima. Sintetički saten može biti ugodan na dodir, ali često stvara statički elektricitet i ne pruža sve prednosti prirodne svile u njezi kože i kose.

  • Svila: Prirodno vlakno dobiveno od dudovog svilca. Svilena tkanina (najčešće satenskim vezom) vrlo je glatka i prozračna. Za razliku od pamuka i sintetskog satena, prava svila zadržava manje vlage i bitno smanjuje trenje. Također prirodno regulira temperaturu i prozračnija je. Naravno, to može utjecati na cijenu i otežati održavanje.  Ipak, prednosti za kožu i kosu često opravdavaju ovu investiciju.

Svilena Jastučnica – Vrste i kvaliteta svile

Postoji nekoliko vrsta svile, a najpoznatija i najkvalitetnija je dudova (mulberry) svila. Njezina vlakna su najduža i najfinija, što daje izuzetno glatku i sjajnu tkaninu. Mulberry svila sadrži aminokiseline i proteine koji mogu povoljno djelovati na kožu i kosu. Zbog svoje stabilnosti i bijele boje, često se koristi za luksuzne jastučnice.

  • Mulberry (dudova) svila: Najfinija vrsta svile, dobiva se od gusjenica hranjenih isključivo dudovim lišćem. Ima dugotrajna vlakna i glatku teksturu, što rezultira sjajnom i čvrstom tkaninom vrhunske kvalitete. Veća otpornost na habanje znači i dulji vijek trajanja u usporedbi s drugim vrstama.

svilena jastučnica

  • Divlja svila (Tussah): Dobiva se od gusjenica koje žive u prirodi i hrane raznim biljkama. Vlakna su kraća i deblja, a boja prirodna (bež ili smeđa). Tussah svila ima rustikalniju teksturu i manje je sjajna od dudove, stoga se rjeđe koristi za jastučnice i skuplje je obrađivati.

  • Satensko tkanje (charmeuse): Iako nije posebna vrsta svile, dobro je spomenuti charmeuse – satenski način tkanja najčešći kod jastučnica. Charmeuse tkanje daje sjajnu prednju stranu tkanine i mat stražnju stranu, čineći površinu izuzetno glatkom.

Što Znače Momme Jedinice za Svilene Jastučnice?

Kvaliteta svilene tkanine često se označava težinom u momme jedinicama (mm). Viša momme razina označava gušću i čvršću tkaninu. Laganija svila ima oko 15–19 momme, srednje teška 19–25 (uobičajeno za jastučnice), a iznad 25 smatra se teškom i vrlo kvalitetnom. Na primjer, jastučnice od 22 ili 25 momme traju dulje i osjećaju se čvršće nego one od 19 momme.

To znači da je Pulvinaris svilena jastučnica od 20 momme srednje teškom i kvalitetnom svilenom jastučnicom.

Svilena Jastučnica – Zanimljive činjenice

  • Prirodni protein: Svila je jedino prirodno vlakno životinjskog podrijetla. Vlakna svile sadrže proteine (sericin) i aminokiseline koje se čak koriste u kozmetičkim preparatima. Mnogi izvori navode da je svila hipoalergena i otporna na grinje i bakterije, pa pogodna za osjetljivu kožu i osobe sklone alergijama.

  • Drevna povijest: Svila se proizvodi više od 5.000 godina. Tajna uzgoja svilene bube ili dudovog svilca stoljećima je čuvana u Kini, a svilena tkanina stoljećima je bila simbol bogatstva. Poznati “Put svile” dobio je ime po trgovačkim putevima kojima se nekada prevozila svila od istoka prema zapadu.

svilena jastučnica

  • Kraljevski luksuz: U prošlosti su svilene tkanine bile rezervirane za kraljeve i aristokraciju zbog svoje mekoće i sjaja. Danas je svila dostupnija, no i dalje se smatra luksuznim dodatkom u spavaćoj sobi.

  • Ljepota spavanja: U beauty svijetu svilene jastučnice sve su popularnije. Često ih preporučuju dermatolozi i frizeri za očuvanje frizure i ujednačenost kože. Osim što čuvaju oblik frizure (manje se kovrčaju i krajevi ostaju glađi), vjeruje se da mogu spriječiti stvaranje novih bora omogućujući nježniji kontakt kože s jastukom.

Svilena Jastučnica – Zaključak

Trebali biste birati svilenu jastučnicu ako:

  • volite jastučnice s hladnim, luksuznim osjećajem,
  • imate izazove sa noćnim znojenjem,
  • imate kosu koja se lako kovrča, kemijski tretiranu kosu koja je sklona kovrčanju ili lomljenju,
  • imate suhu kožu i kožu sklonu aknama,
  • želite zadržati svojstva proizvoda za njegu kože.

Dok će neki istaknuti kako im svilena jastučnica nije nužno potrebna, luksuzan osjećaj koji pruža i benefiti koje krije za mnoge su vrijedni investicije. Svoju svilenu jastučnicu ne zaboravite potražiti ovdje.

ostanimo u kontaktu

Ako želite primati obavijesti o mjesečnim akcijama i popustima, te informacije o našim proizvodima i spavanju, ostavite nam svoju e-mail adresu:
0
    0
    Pregled košarice
    Dodajte proizvode u vrijednosti od 300,00KM za besplatnu poštarinu!
    300KM
    Besplatna poštarina
    Vaša košarica je praznaPregledaj proizvode
      Primijeni kupon